Dovolenka v Dubaji: tropická metropola vás chytí za srdce!

Dubaj je jedným zo siedmych emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. Keď sa povie Dubaj, každému sa vybavia ostrovy, výškové budovy, luxus, obrovské nákupné centrá a lahodná kuchyňa Blízkeho východu. Táto slnečná a moderná metropola je skutočnou perlou Perzského zálivu.

poďte s nami za exotikou do Dubaja

Dovolenka v Dubaji je v zimných mesiacoch perfektnou voľbou. Mesto vybudované uprostred púšte Vás fantasticky zahreje. Ideálny čas na návštevu emirátov je od októbra do mája. Teploty sú tu v tomto období od mierne a nebudú Vás trápiť priveľké horúčavy. A čím vás Dubaj najviac očarí?

Spoznajte TOP 5 ultramodernej metropoly:

1. Mrakodrap Burj Khalifa

Pri príjazde do Dubaja budete obdivovať supermoderné budovy všade navôkol. Dubajská architektúra je jednoducho veľkolepá. Burj Khalifa je mrakodrap vysoký 828 metrov a je najvyššou budovou sveta. Užite si fantastický výhľad z vyhliadkovej plošiny s viditeľnosťou až 90 kilometrov do diaľky! Len na skok od Burj Khalifa sa nachádza novučičký Hotel Rove Downtown Dubai z našej ponuky, ktorý ponúka ubytovanie v krásnych a štýlovo zariadených izbách.

objavte mrakodrap Burj Khalifa

2. Obchodné centrum Dubai Mall a tancujúca fontána

Milovníci nákupov si prídu na svoje v jednom z najväčších obchodných centier sveta Dubai Mall. Dubaj je doslova nákupným rajom. Okrem nespočetného množstva obchodov môžete v Dubai Mall navštíviť aj kiná, obrovské akvárium alebo užiť si adrenalínové atrakcie. Len pár metrov odtiaľ vás uchváti nádherná tancujúca fontána. V blízkosti obchodného centra Dubai Mall sa nachádza aj druhý najväčší hotel sveta! Hotel Rose Rayhaan by Rotana leží v skvelej lokalite a poskytuje vynikajúcu dostupnosť aj do centra mesta.

tancujúcu fontánu nevidíte každý deň

3. Pláže v Dubaji

Navštíviť nádherné dubajské pláže s bielym pieskom a tyrkysovým morom je snom mnohých cestovateľov. Okúpte sa v mori teplom ako čaj a zakúste relax pod horúcim dubajským slnkom. Nevynechajte legendárnu verejnú pláž Jumeirah Beach lemovanú palmami. Ubytovanie na známej promenáde The Walk v blízkosti slávnej pláže Jumeirah si vychutnáte v päťhviezdičkovom hoteli Sofitel Dubai Jumeirah Beach s priestrannými a komfortnými izbami.  

skvelé more a pláže v Dubaji
4. Burj Al Arab v tvare plachetnice

Symbolom Dubaja je najluxusnejší hotel sveta Burj Al Arab, ktorého jedinečný vzhľad je skutočnou pastvou pre oči. Je určený pre ľudí vyhľadávajúcich absolútny prepych a stojí neďaleko pláže Jumeirah Beach. Blízky prístav Dubai Marina je ako stvorený na dlhé prechádzky. V tejto živej lokalite odporúčame ubytovanie z našej ponuky v hotelovom komplexe Jumeirah Beach Hotel s vysokou úrovňou služieb. V blízkosti si môžete užiť radovánky vo vodnom parku Wild Wadi Waterpark. Ideálne miesto pre dovolenku deťmi, čo poviete?

zregenerujete na pláži lemovanej palmami

5. Hotel Atlantis

Budova, aká sa len tak ľahko nevidí. Tvorcovia tohto hotela sa pri návrhu inšpirovali tajomnou Atlantídou. Hotel Atlantis, sa týči na pieskovej pláži na špičke umelo vybudovaného ostrova v tvare palmy. V komplexe môžete obdivovať farebný podmorský svet v unikátnom akváriu. Túžite po pobyte v jednom z najväčších architektonických skvostov sveta? Ubytovanie v tomto jedinečnom hoteli nájdete v našej ponuke!

Tipy na výlety v Dubaji aj mimo Dubaja

Dubaj ponúka okrem prechádzok po krásnych zelených záhradách, kúpania v mori a úžasnej architektúry ešte oveľa viac. Budete žasnúť nad mixom starého a nového. Deira je miesto, kde môžete vidieť „starý Dubaj“, trhy s korením a zakúsiť exotické čaro arabského sveta.

k Dubaju neodmysliteľne patria ťavy
Známym historickým miestom je aj mešita Jumeirah. Skúsenosť na celý život bude pre Vás absolvovanie púštneho safari po piesočných dunách alebo lyžovačka na zasneženom svahu priamo v obchodnom centre Mall of the Emirates.

Zaujímavou príležitosťou je aj objavovanie ďalších emirátov. Nádhernou lokalitou je kozmopolitná metropola Abu Dhabi alebo pokojné mesto Ajman s krištáľovočistým morom.

Vymeňte chladné zimné dni za subtropické podnebie a vyhriate more. Darujte si nezabudnuteľný zážitok a poďte s nami do horúceho Dubaja. Ceny našich zájazdov zahŕňajú okrem ubytovania aj leteckú prepravu a transfery letisko-hotel-letisko, stravovanie podľa Vášho výberu a služby delegáta.

hurá do Dubaja!
Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme!