Korzika last minute!

Milí dovolenkári, dočkali sme sa. V sezóne 2014 sú tu po prvý krát last minute dovolenky na Korziku letecky zo Slovenska. Skvelá práva, čo poviete?

Na tomto francúzskom ostrove, kde sa narodil Napoleon Bonaparte, sa ocitneme za necelé dve hodiny letu a stačí nám na to platný občiansky preukaz.

Čo nájdeme v ponuke last minutov

Začiatky bývajú pomalé a ťažké a tak sa v úvodnej sezóne musíme uspokojiť s jedným hotelom v ponuke last minute leteckých zájazdov na Korziku. „Uspokojiť“ neznamená, že musíme poľaviť  z našich nárokov. Hotel Club Marina Viva je síce oficiálne 3*, ale nenechajme sa tým zmiasť. Francúzska 3hviezda je na úrovni gréckej či španielskej 4hviezdy.

Kde budeme bývať

Hotel Club Marina Viva je komplex viacerých budov, ktoré sú rozmiestnené vo veľkej zelenej a kvitnúcej  záhrade. Ubytovanie je v superior izbách, ktoré ešte voňajú novotou. Pani upratovačka nám každý deň poupratuje. Na izbe nachádzame individuálnu klimatizáciu, fén a trezor. Skontrolovali sme televízor, ktorý má v ponuke len francúzske programy. Bez výčitiek môžeme ovládač odložiť do šuflíka. Vonku je predsa toľko krásneho čo treba vidieť.

Hotel Club Marina Viva

Hor sa na pláž

Pláž priamo pred hotelom Club Marina Viva je dlhá. Naozaj dlhá. Pred hotelom je to asi 1,5 km, ak sa vydáme ďalej doprava, pôjdeme po pláži ešte zopár ďalších kilometrov. Mix jemného piesku a veľmi jemného štrku je príjemnou masážou chodidiel. Hotelové lehátka a slnečníky môžeme využívať zadarmo. Ak sa nám nechce leňošiť na pláži, máme možnosť využiť centrum vodných športov.

Niečo dobré do brucha

Hotelová reštaurácia má veľkú terasu s krásnymi výhľadmi na more a okolie. Bufetové stoly ponúkajú veľmi chutnú a čerstvú kuchyňu. Pochutnávame si na fantastických syroch a šunkách, rybách, pizzi či morských plodoch. K dobrému jedlu patrí dobré víno. Na záver popíjame presso na lepšie trávenie.

terasa reštaurácie Hotela Club Marina Viva

Nebudeme len na hoteli vysedávať

Malé stredisko Porticcio je menšie, ale najmä cez víkend sa mení na veľmi rušné mestečko plné domácich obyvateľov. Cestu lemujú obchodíky so všeličím, reštaurácie s francúzskymi špecialitami a malý trh. Nasadáme na miestny autobus a za 20 minút vystupujeme v krásnom hlavnom meste Ajaccio. Korzika je krásna a kamkoľvek sa vyberieme, vždy nás uchváti niečím zaujímavým.

Dovolenka po francúzsky

Francúzsky ostrov, francúzska klientela, francúzsky personál, francúzske jedlo, francúzske animácie, francúzske televízne programy, francúzska slušnosť a pozornosť. Jednoducho dovolenka na francúzskom ostrove Korzika. Milujeme, keď v dovolenkovej destinácii zostáva zachovaný miestny kolorit a po slovensky sa rozprávame len s našimi spolubývajúcimi.

krásne pobrežie Korziky

Na záver

Dobrá rada pre „Tureckofilov“: ak zvažujete vyskúšať inú destináciu ako 5x navštívené Turecko a už teraz porovnávate turecké hotely s hotelmi na Korzike či v inom kúte Európy, choďte opäť do Turecka.

Prosba „Korzikofilov“: dúfame, že po roku sa Korzika nevytratí z ponuky cestovnej kancelárie, a tí z nás, ktorí si nestihli kúpiť last minute na Korziku v tejto sezóne, tak budú môcť urobiť v tej ďalšej.

Dovolenky na krásnu Korziku nájdete v ponuke cestovnej kancelárie FIRO-tour, tak neváhajte a obajvte krásy tohto francúzskeho ostrova už tento rok.