Letoviská v Mexiku

Letovisko Cancún: Turistický sen

Cancún je turistickým snom, ideálne položený na východnom pobreží Yucatánskeho polostrova, obmývaný Karibským morom, kde teplota vzduchu len zriedka klesá pod 25 °C. Tí, ktorí Cancún už navštívili, vedia, že pod žiariacimi fasádami vybavenými všetkým mysliteľným komfortom nájdete pôvabné, kúzelné Mexiko, bohaté na históriu, osobitosť a kultúru.

Cancún je iba 30 rokov starý, ale dlho predtým, než moderný svet objavil jeho prírodné bohatstvo, nazývali ho starí Mayovia domovom. Dnes je domovom pre viac ako 2 milióny turistov z celého sveta, ktorí si každoročne prichádzajú vychutnať jedinečné pláže, výnimočné ponuky reštaurácií, nočný život a tropickú atmosféru.

V Cancúne môžete odpočívať na zriedka zaplnených plážach a nechať sa rozmaznávať vynikajúcim servisom alebo môžete využiť niektoré z obrovského množstva aktivít. V hotelovej zóne Cancúnu nájdete mayské ruiny z 12. stor., ale naozajstné archeologické poklady sú vzdialené len pár hodín jazdy.

Pozorovanie podmorského života, neuveriteľne bohatá flóra a fauna láka milovníkov prírody k preskúmaniu okolia. Hotelovou zónou sa vinie udržiavaná cesta, ktorá je ideálna pre ranný jogging, jazdu na bicykli alebo kolieskových korčuliach ako aj večernú prechádzku.

Priaznivci golfu môžu nájsť v okolí niekoľko 18 jamkových ihrísk. Mestský autobus vás ľahko dopraví do „El Centro“ – starého Cancúnu, kde tou najzaujímavejšou výkladnou skriňou budú miestni ľudia a ich pohostinnosť. Vybrali sme pre vás hotely, ktoré ponúkajú unikátnu polohu pri mori, vysoký štandard ubytovania s programom all inclusive, pokojnú a priateľskú atmosféru a množstvo športových aktivít.

Trvanie letu z Viedne: približne 12 až 13 hod.

Punta Cana

Letovisko Riviera Maya: Dlhé piesočné pláže

Riviera Maya je úsek karibského pobrežia v severovýchodnej časti mexického polostrova Yucatán. Je známa pre svoje početné all-inclusive rezorty, ako sú tie v centre mesta Playa del Carmen a svoje dlhé pláže. Na juhu sa nachádzajú zachované zrúcaniny starého mayského prístavného mesta Tulum, ktoré je posadené nad nádhernou plážou.

Trvanie letu z Viedne: približne 12 až 13 hod.

Mexiko

Letovisko Playa del Carmen: Dovolenka v pokojnej atmosfére


Playa de Carmen je menšie turistické letovisko, vzdialené cca 50 km južne od Cancúnu. Pôvodne tu bola rybárska osada, ktorá sa postupne rozrástla a na prvý dojem vás okúzli pokojná a priateľská atmosféra, prostredie úplne odlišné od Cancúnu.

Hlavná turistická trieda letoviska je lemovaná miestnymi reštauráciami, barmi a obchodíkmi so suvenírmi a vyzýva k posedeniu a ochutnaniu mexických špecialít. Miestne, väčšinou novopostavené rezorty, boli vybudované v celkom neporušenom prírodnom prímorskom páse. V okolí sa nachádzajú architektonické pamiatky. To všetko je zárukou ideálneho miesta pre strávenie dovolenky v pokojnejšom letovisku s nádhernou plážou.

Trvanie letu z Viedne: približne 12 až 13 hod.

Môže vás zaujímať:
Dovoleka v Mexiku
Fakultatívne výlety v Mexiku

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov

Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.