Lokality na Seychelách

Dovolenka na Seychelách môže začať.

Letovisko Mahé: Krásne pláže a podmorský svet

Ostrov Mahé je hlavným a najväčším ostrovom zo všetkých. Ostrov vznikol následkom pôsobenia podmorských vyvretých žúl a je lemovaný 68 krásnymi plážami s pieskom jemným ako hladká múka. Väčšina týchto pláží poskytuje vynikajúce podmienky pre potápanie.

Na severozápade ostrova sa nachádza pláž Bea Vallon, ktorá patrí medzi najkrajšie a najslávnejšie na svete. Na Mahé nájdete aj seychelské hlavné mesto Victoria, ktoré patrí so svojimi 23 tisícami obyvateľov k najmenším hlavným mestám na svete.

Letovisko Praslin: Tropická oáza pokoja

Letovisko svojou obľubou predbehol Mahé, od ktorého je vzdialený cca 45 km na severovýchod. Na Prasline je okrem nádherných pláži magnetom pre návštevníkov predovšetkým rezervácia Valée de Mai. Ide o jediné miesto na svete, kde rastú palmy rodiace najväčší kokosový orech Coco de Mer v tvare ženského lona.

Rezervácia je súčasťou Svetového a kultúrneho dedičstva UNESCO a ponúka tri vychádzkové trasy, z ktorých najdlhšiu prejdete zhruba za tri hodiny. Väčšinu ostrova obklopujú maličké ostrovčeky a koralové útesy, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre plávanie a šnorchlovanie. Praslin je pre dovolenkárov skutočnou tropickou oázou pokoja.

Letovisko La Digue: Ilúzia pozemského raja

Ostrovček vzdialený len 5 km od Praslinu je známy z mnohých reklám vďaka pláži Anse Source d'Argent. Vyhľadávané sú najmä žulové balvany, biely piesok, k tomu blankytná obloha, neskutočne priezračné more a ilúzia pozemského raja je dokonalá. Na tento štvrtý najväčší ostrov seychelského súostrovia sa dostanete len loďou.

Po cca 30 minútovej plavbe z ostrova Praslin sa ocitnete v úplne inom svete, ktorý nie je ešte dotknutý civilizáciou. Centrom ostrova je dedinka La Passe s prístavom a niekoľkými obchodíkmi. Všadeprítomná tropická príroda, palmové háje či vanilkové plantáže navodzujú atmosféru skutočnej tropickej exotiky.Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Seychelách
Dovolenka na Mahi
Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.