Fakultatívne výlety v Bulharsku

Vyberte si niektorý z našich výletov a objavte krásy Bulharska:

1. Sofia a kláštor Rila

Skoro ráno sa vyberiete do druhého najväčšieho mesta Plovdiv, kozmopolitného kultúrneho centra s romantickým starým centrom mesta. Nevynecháte ani modernú metropolu Sofia. Na druhý deň budete mať možnosť prezrieť si najväčší a najkrajší kláštor v krajine s názvom Rila, ktorý je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Orientačná cena: 229 BGN/osoba, 114,50 BGN/dieťa do 12 rokov

V cene je zahrnutá: doprava, plná penzia (4 jedlá), služby sprievodcu, 1x ubytovanie

Sofia

2. Poklady Orientu - Istanbul

Prehliadka Istanbulu, mesta medzi dvoma kontinentami a jeho unikátnych pamiatok (mešita sultána Ahmeda, Palác Top Kapi a pod.). Večer môžete zažiť tradičnú večeru a tanečnú show, resp. nočnú panoramatickú jazdu po hlavných bulvároch mesta (hradia sa zvlášť na mieste).

Počas druhého dňa je na programe fakultatívny lodný výlet v Bosporskom prielive a nákupy na najpôsobivejšom orientálnom trhovisku sveta.

Orientačná cena: 155 BGN/osoba, 77,50 BGN/dieťa do 12 rokov
V cene je zahrnutá: doprava, polpenzia (2 jedlá), prehliadka mesta v prvý deň, služby sprievodcu, 1x ubytovanie

3. Drakulov zámok

Vydáte sa na cestu do Bukurešti, kde absolvujete autobusovú panoramatickú prehliadku mesta s jedinečným parlamentom, ktorý je druhou najväčšou administratívnou budovou na svete po Pentagone. Pokračovať budete pešou prehliadkou najstaršej časti mesta Lipskani ako i ďalších zaujímavých zákutí mesta.

Na druhý deň sa výdate do poľovníckej rezidencie rumunského princa Vlada, ktorý sa nachádza na 60 m vysokej skale a je známy ako Drakulov zámok. Ďalšími zastávkami budú zámok Peles, letná usadlosť rumunských kráľov a vzácna sakrálnu pamiatka kláštor Sinaia

Orientačná cena: 229 BGN/osoba, 114,50 BGN/dieťa do 12 rokov
V cene je zahrnutá: doprava, polpenzia (2 jedlá), prehliadka mesta v prvý deň, služby sprievodcu, 1x ubytovanie, vstupy do pamiatok podľa programu

4. Bukurešť a palác Mogosoaia

Prehliadka Bukurešti nazývanej aj „Malým Parížom“ a popoludní návšteva paláca Mogosoaia, ktorý bol postavený v 17. storočí v štýle románskej renesancie. Obdivovať budete môcť krásnu architektúru, ako i park a jazero, ktorý zámok obklopujú.

Orientačná cena: 99 BGN/osoba, 49,50 BGN/dieťa do 12 rokov
V cene je zahrnutá: doprava, služby sprievodcu, vstupy do pamiatok podľa programu

5. Sozopol

Návšteva starobylého a okúzľujúceho mesta na pobreží Čierneho mora. Prehliadka a plavba okolo mesta. Neskôr presun do Burgasu. Voľný čas a možnosť nákupov.

Orientačná cena: 64 BGN/osoba, 32 BGN/dieťa do 12 rokov
V cene je zahrnutá: doprava, služby sprievodcu.

Sozopol

6. Čiernomorská riviéra – Varna a kláštor Aladzha

Jazdou cez hory a severné pobrežie Čierneho mora sa dostanete do kláštora Aladzha z 13. storočia, ktoré leží v krásnom prostredí, obklopený zeleňou. Neskôr návšteva Varny, krásneho prístavného mesta, ktoré ponúka všetko od pamiatok, pláži, nočného života až po bohatú kultúrnu scénu a gastronomické zážitky. Možnosť navštíviť delfinárium.

Orientačná cena: 90 BGN/osoba, 51 BGN/dieťa do 12 rokov
V cene je zahrnutá: doprava, služby sprievodcu, vstupy do pamiatok podľa programu, obed

7. Nesebar

Návšteva starobylého mesta Nesebar, ktoré je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka mesta, voľný čas a degustácia vína na záver.

Orientačná cena výletu Nesebar a bulharský večer: 79 BGN/osoba, 39,50 BGN/dieťa do 12 rokov

Nessebar

8. Bulharský večer

Večera v reštaurácii pod holým nebom, počas ktorej budete môcť ochutnať 4 chody tradičných bulharských jedál a miestne vína. Súčasťou večera bude aj folklórne vystúpenie, zábava a program aj pre deti.

Orientačná cena výletu Nesebar a bulharský večer: 79 BGN/osoba, 39,50 BGN/dieťa do 12 rokov

9. Piknik na jachte

Z prístavu v Nesebare sa vydáte na panoramatickú plavbu na jachte. Budete mať možnosť zaplávať si, chytať bronz alebo rybárčiť. Súčasťou výletu je aj obed na lodi a neobmedzená konzumácia nápojov.

Orientačná cena: 65 BGN/osoba, 32,50 BGN/dieťa do 12 rokov

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.