Letoviská na Sardínii

Dovolenka na Sardínii ponúka najkrajšie pláže na oddych a zábavu.

východné pobrežie ostrova: Na najkrajších plážach

Pláže sú považované za jedny z najkrajších v celom Stredomorí. Sú posiaté hrubším ružovkastým štrkopieskom, bielym pieskom i prírodnými skalami obkolosené útesmi a jaskyňami s priezračným morom. Medzi najznámejšie pláže patria Cala Luna, Cala Sisine, Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala dei Gabbiano - odporúčame pre individuálny alebo skupinový lodný výlet.

Špecialitou zálivu Orosei je tiež niekoľko pobrežných jaskýň, medzi ktorými vyniká Grotta del Bue Marino ("Jaskyňa morských volov"), pomenovaná podľa druhu tuleňov.


Letovisko Marina di Orosei: Vysnívaná dovolenka

Príjemné a pokojné letovisko Marina di Orosei vám ponúka dokonalé možnosti na strávenie vysnívanej dovolenky. K dispozícii je nielen relax pri priezračnom mori s nádhernými pieskovými plážami, ale aj športové aktivity ako napríklad šnorchlovanie, potápanie, windsurfing, kanoistika, cyklistika, jazda na koni, turistika, horolezectvo či osviežujúce kúpanie v riekach v neďalekých horách Tuttavista.

V samotnom Orosei, ku ktorému vedie aj bezpečný cyklochodník, sa nachádzajú nielen zaujímavé pamiatky ako napríklad veža La torre di Sant’Antonio, kostoly Chiesa di Sant'Antonio, Chiesa delle Anime a San Giacomo Maggiore, ale aj malebné úzke uličky, obchodíky, kaviarne a reštaurácie s lákavou ponukou sardínskych jedál a nápojov.

Transfer z letiska: približne 1 hod. a 15 min.

Letovisko San Teodoro: Miesto pre rodinnú dovolenku

Letovisko pre vás ponúka najkrajšie pláže na ostrove, z ktorých najznámejšia je niekoľko kilometrov dlhá pláž "La Cinta" s krištáľovo priezračnou vodou. Plytká voda umožňuje bezpečný relax aj rodinám s deťmi či menej zdatným plavcom.
San Teodoro je pôvabné mestečko plné reštaurácií, barov, kaviarní, pizzerií a obchodov. V centre sa rozkladá malebné námestie s kostolíkom, v ktorého okolí posedávajú miestni umelci. Zaujímavé sú aj lodné výlety na neďaleké ostrovy Tavolara a Molara.

Transfer z letiska: približne 30 min.


Letovisko Olbia: Dovolenka v historickom meste

Mesto Olbia je vstupnou bránou do Sardínie pre väčšinu turistov. Pre všetkých dovolenkároch ponúka predovšetkým zážitok z dávnej histórie mesta. Píše ju najmä známa púnska nekropola, rímske kúpele či románsky Kostol Sv. Simplicia, ktorý je vybudovaný zo žuly.


Pobrežie Costa Smeralda: Na promenáde slávnych

"Smaragdové pobrežie" je všeobecne známe nielen ako promenáda bohatých a slávnych, ale aj pre svoje jedinečné pláže s bielym, často ružovkastým pieskom. Väčšie i menšie pláže sa striedajú so skalnatými útesmi a vytvárajú takmer 80 zátok, z ktorých mnohé vzdialenejšie a idylicky nedotknuté, sú najlepšie dostupné loďou. Úchvatná je aj miestna príroda pre ktorú sú typické aj balvany nevšedných tvarov. Costa Smeralda tvorí severné pobrežie Sardínie s dĺžkou približne 55 km.

Letovisko Porto Cervo: Vychutnajte si more do sýta

Dovolenka v tomto letovisku vás pohltí najkrajšími plážami a krištáľovo čistou a tyrkysovou vodou. Je to miesto ideálne na kúpanie a šnorchlovanie. Priľahlá marína je svetoznámym prístavom luxusných jácht a aj preto tu môžete bežne stretnúť rôznych prominentov a celebrity.

V architektonicky zaujímavom centre sa okrem najkvalitnejších hotelov nachádza aj množstvo butikov, obchodov špičkových značiek a elegantných reštaurácií. Prístav je základňou pre lodné výlety na neďaleké súostrovie La Maddalena.

Transfer z letiska: približne 45 min.

Letovisko Golfo Aranci: Rodinná dovolenka na myse

Prístavné mestečko sa nachádza na myse Capo Figari, ktorý je pomyselnou bránou na exkluzívne pobrežie Costa Smeralda.

Užívať si budete výhľady na Tyrhénske more aj neďaleké ostrovy Tavolara a Molara. V okolí sa nachádza množstvo veľmi pekných pláží s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú vhodné najmä pre rodiny s malými deťmi. V samotnom centre mestečka na svojich hostí čaká rad reštaurácií, kaviarní a barov, obchodov ale i agentúr ponúkajúcich výlety do okolia, napríklad na ostrovčeky Figarolo.

Transfer z letiska: približne 15 min.

Letovisko Palau: prístavné malebné letovisko s výhľadom na Maddalenské ostrovy

Prístavné mestečko Palau s tradičnou talianskou atmosférou odporúčame pre všetkých, ktorí okrem relaxu pri mori aj radi poznávajú. Dobrý východiskový bod pre návštevu susedného ostrova Korzika a mestečka Sassari.

Transfer z letiska: približne 25 min.

Palau_maják