Letoviská na Egejskej riviére

Letovisko Kusadasi: Ideálna dovolenka v Turecku


Kusadasi (čítaj Kušadasi) je prímorské mestečko ležiace pri tureckých brehoch Egejského mora. Svojim početným návštevníkom ponúka čarovnú panorámu typického pobrežného letoviska s prístaviskom jácht, tyrkysom zafarbenú vodnú hladinu a grécky ostrov Samos na horizonte.

Stredisko leží približne 90 km od známeho letoviska Izmir, necelých 30 km od národného parku Dilek a iba 20 km od slávnej pamiatky Efez, starovekého mesta svetového významu. Kusadasi je tak ideálnym štartovacím bodom k poznávaniu tohto exotického kraja.

Transfer z letiska: približne 90 min.

Egejská riviéra


Letovisko Didim: Stredisko pulzujúce životom

Letovisko Didim, patrí k obľúbeným turistickým strediskám na pobreží Egejského mora. Nachádza sa na severnom brehu zálivu Güllük oproti poloostrova Bodrum a dedinky Torba. Návštevníkom ponúka pokojné zátoky s pieskovými plážami, kvalitné hotelové rezorty, kaviarne a reštaurácie. Na okraji mesta Didim stojí zrúcanina veľkolepého chrámu, ktorý bol zasvätený bohovi Apolónovi.

Kým v staroveku patril k najnavštevovanejším vešteckým miestam, dnes je najvyhľadávanejšou turistickou atrakciou oblasti. Nočný život v letovisku Altinkum je známy množstvom hudobných klubov a reštauráciami s tradičnou tureckou kultúrou, tancom i jedlom.