Popis hotela
Termíny a ceny

Veľký okruh Thajskom

20.11. - 27.11. Vybrať iný termín
-8%
1 794 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava letecky doprava letecky

Bangkok • Ayutthaya • Phitsanulok • Sukhothai • Chiang Rai • Chiang Mai

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
20.11. - 27.11.2021
7 nocí
1 793,52 €
20.11. - 27.11.2021
7 nocí
1 793,52 €

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Bangkoku.

2. deň: prílet do Bangkoku, transfer do hotela, ubytovanie. Večera v tradičnej thajskej reštaurácii s tanečným vystúpením a ukážkami thajského baletu. Individuálny program s možnou návštevou nočného trhu a barov na Pat Pongu. Noc v Bangkoku.

3. deň: prehliadka Bangkoku. Po raňajkách prehliadka najznámejších a najkrajších chrámov v Bangkoku: začneme prehliadkou Kráľovského paláca - obrovský chrámový komplex, nasleduje Wat Pho,
najstarší chrám v Bangkoku s gigantickou sochou ležiaceho Budhu, Wat Traimit s prekrásnou sochou Budhu z rýdzeho zlata. Obed v miestnej reštaurácii. Popoludní plavba po rieke k chrámu ranných
zorí Wat Arun, ktorý je zdobený porcelánom a poskytuje jedinečné pohľady na Bangkok. Návrat do hotela, individuálny program.

4. deň: ráno sa vydáte na sever od Bangkoku, prvou zastávkou bude romantický komplex kráľovského letného paláca s mnohými letohrádkami. Vaša cesta bude pokračovať do kráľovského mesta Ayutthaya, odkiaľ vládli thajskí králi od roku 1351 viac než 400 rokov, prehliadnete si pamiatky jedinečného významu. Navštívite chrámy Wat Si Sampet a Wat Mahathat. Príchod do mesta Lopburi a návšteva Prang Sam Yot a San prakarn. Prang Sam Yot bol postavený počas nadvlády Khmérov. Obed v miestnej reštaurácii. Príchod do mesta Phitsanulok, nocľah.

5. deň: ráno odchod do Sukhothai, ktoré bolo prvým kráľovským mestom Siamu. Navštívite historický park, krásne chrámy Wat Mahthat, Wat Sra Srí, Wat Si Chum. Počas dňa obed v miestnej reštaurácii.
Potom prejazd na sever, cestou zastávka na jazera Phayao, v neskorých popoludňajších hodinách príchod do Chiang Rai, nocľah.

6. deň: po raňajkami prehliadka oslňujúceho chrámu Wat Rong Khun - biely chrám obložený kúskami zrkadiel patrí k najmodernejším v Thajsku, bol postavený roku 1990. Nasleduje celodenný výlet do tzv.
Zlatého trojuholníka, kde sa rieka Ruak stretáva s Mae Khong a vytvára tak hranice 3 štátov: Thajska , Barmy a Laosu. Prechádzka na člne, návšteva hraníc Laosu a Chian Sean, starobylého mesta.
Počas dňa obed v miestnej reštaurácii. Návrat do hotela v Chiang Rai.

7. deň: po raňajkách odchod do Doi Mae Salonga, ktoré bývalo centrom výroby ópia v Zlatom trojuholníku. Dnes je veľkou turistickou atrakciou, môžete tu obdivovať miestnu architektúru malých domčekov s kvetinami, ochutnať výbornú kuchyňu a ovocie z miestnej produkcie. Zastávka v dedine, kde žijú kmene Yao a Akha, budete mať možnosť spoznať, ako žijú. Pokračovanie do Chiang Mai, cestou zastávka pri horúcich prameňov, návšteva miestnych trhov s výrobkami kmeňov. Príchod do Chiang Mai neskoro popoludní, večera. Nocľah v Chiang Mai.

8. deň: po skorých raňajkách odchod do výcvikového strediska slonov. Nakŕmite ich, budete pozorovať kúpanie slonov a ich prácu v džungli (jazda na slonoch nie je v cene), návšteva orchideovej farmy. Obed. Popoludní povedie naša cesta k úpätí pohoria Doí Suthep. Autobus sa vyšplhá do výšky.

9. deň: individuálny program, podľa časových možností a letových poriadkov môžete navštíviť starú Chiang Mai s chrámami a palácmi, prejsť sa pozdĺž starých vodných priekop a hradieb. Odlet z Chiang Mai do Bangkoku a ďalej do Prahy. Možnosť predĺženia o pobyt na 7 nocí na vybranom ostrove alebo v letovisku Pattaya.

10. deň: prílet do Prahy v neskorých nočných hodinách alebo v skorých ranných hodinách.


Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (cena za odlet z Viedne na vyžiadanie) 

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

príplatok za predĺženie pobytu o 7 nocí s raňajkami, vrátane transferov, príp. preletov na ostrovy: hotel Pattaya Garden (400 EUR) • hotel Green Park (600 EUR) • hotel Pulmann Pattaya Hotel G (960 EUR) • hotel Weekender Resort Koh Samui (840 EUR) • hotel Ibis Koh Samui (760 EUR) • Aloha Resort (800 EUR) • hotel Kamala Beach Phuket (1120 EUR)

Čítať viac

Poznámky

Príplatky za predlženie v hoteli podľa výberu - na vyžiadanie.